Hakkımızda
1
2
3

80'li yıllardaki çıraklık dönemiyle başlayan sektör tecrübesiyle, 1995 yılında Çalışganlar Deri olarak Bolu/Gerede’de üretimine başlamıştır. 1500 m²’lik kapalı alanda kurulmuş, bugün 6000 m²’lik kapalı alanıyla yeni sanayi tesisinde, ham deriden finisajlı deriye kadar üretim yapmaktadır. Çalışganlar Deri 2008 yılına kadar ayakkabı sektörüne hizmet etmiş ve 2008 yılında etiketlik deriyi de ürün gamına dahil etmiştir.

Yeni organize sanayinin alt yapısının tamamlanması sonrası hemen çalışmalara başlayan Çalışganlar Deri, 2019 mart ayında yeni fabrikanın temellerini atmıştır. 1 yılda fabrikayı tamamlayıp 2020 mart ayında yeni sanayide üretime başlamıştır. Artan kapasite ve yeni makine parkurları, firmayı yeni pazarlara teşvik etmiştir.

Bu bağlamda fuarlar, müşteri ilişkileri, AR-GE gibi konulara ağırlık veren Çalışganlar Deri, aylık 50 bin m² bitmiş deri üretim kapasitesine sahip olup, üretiminin %48’ini Almanya, İtalya, Kanada, Bangladeş ve Amerika ülkelerine ihraç etmektedir.

Yaklaşık 30 senelik tecrübesi, vizyonerliği ile, yenilikçi ve kalite odaklı çalışmayı kendine prensip edinen Çalışganlar Deri, değişen dünya koşulları ve çevreyi koruma bilinciyle, ISO 14001 ve ISO 9001 gibi kalite ve çevre yönetim belgelerine sahiptir.

Ayrıca bir aile şirketi olan firma bugün; modern AR-GE çalışmaları ile ürün çeşitliliğini günden güne artırarak, sektörde tanınan bir firma olarak çalışmalarına devam etmektedir.